Bambusowe podłogi – egzotyka w domu?

Planowanie remontu domu wiąże się z wyborami. Jakie okna, drzwi czy kolory ścian będą odpowiednie dla naszej aranżacji. Jednym z istotnych elementów jest także wybór podłogi. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak podłoga może odmienić nasze wnętrza.

1592s

Oczywiście możemy zdecydować się na klasyczne gatunki jak dąb, buk czy orzech jednak może warto na chwilę przystanąć przy egzotycznych gatunkach drewna. Podłogi bambusowe bowiem mogą Cię mile zaskoczyć.

Jest to drewno, które posiada wiele walorów. Po pierwsze jest niezwykle trwałe. Swoją twardością przewyższa dąb. Dla nas oznacza to mniej problemów z podłogą oraz fakt, iż wytrzyma dłużej bez potrzeby jej renowacji.

Po drugie bambus ma bardzo nietypową fakturę, ponieważ nie posiada charakterystycznych słoi. Podłogi są gładkie, lub posiadają małe przebarwienia, przez co drewno nie jest nudne, a zarazem rożni się od rodzimych gatunków.

Po trzecie jest materiałem ekologicznym. Bambus jest gotowy do ścięcia już po 2 latach od posadzenia. Przykładowy jesion czy buk rośnie 5-6 razy dłużej, zanim będzie gotowy do obróbki na materiał podłogowy.

Dlatego właśnie warto zainwestować w egzotykę. Na pewno podłogi bambusowe nadadzą naszym wnętrzom lekkiego klimatu prosto z Azji. Świetnie będą także komponować się do wnętrz afrykańskich jak i minimalistycznych.